خدمات ماشین کاری CNC

قیمت بگیرید

خدمات فعال برای ماشین کاریCNC

Milling

فرز CNC

سه ، چهار و پنج محور

turning

تراش CNC

دو محور، سه محور

تعریف ماشین کاری CNC

مفهوم CNC چیست

CNC به معنی کنترل عددی کامپیوتری است. از این رو به هر ماشینی که توسط کامپیوتر کنترل شود، CNC گفته می شود. کنترل کامپیوتری ساخت قطعات را سریعتر و دقیق تر از حالت کنترلی به روش دستی خواهد کرد.

ماشین کاری CNC چیست

یک روش ساخت به کمک CNC کامپیوتر و ابزار است که از طریق کاهش جرم مکانیکی به ایجاد هندسه مورد نظر کمک می کند. اپراتور این دستگاه با ایجاد برنامه و تغییر ابزار مناسب با نوع ماشین کاری مورد نیاز فرآیند ساخت را به انجام می رساند.

انواع دستگاه CNC

انواع دستگاه CNC به صورت تک مرحله ای یا چند مرحله ای روند ساخت قطعه را کامل می کنند. دستگاه تراش و دستگاه فرز، از مهم ترین دستگاه های CNC هستند. وایرکات، CNC ماشین های اسپارک، دنده زنی، هاب زنی و انواع برش CNC دو بعدی از انواع دیگر ماشین هستند.

چه زمانی به ماشین کاری CNC نیاز داریم

هنگامی که ساخت قطعه نیازمند دقت بالا و یا تیراژ بالا است؛ دستگاه CNC بهترین انتخاب برای ساخت قطعه است.

محدودیت های ماشین CNC

از عوامل مهم در ماشین کاری CNC، قطر و طول کارگیر، تعداد کول تها، تعداد محور، سرعت اسپیندل و دقت ماشین کاری آن است. این عوامل محدود کننده ی استفاده از دستگاه CNC در انواع کاربردهاست.

صفر تا صد ساخت قطعه با ماشین کاری CNC

بعد از تهیه ماده خام (گرد، تسمه، ورق یا لوله) که ابعاد کلی آن با توجه به نوع ماشین کاری انتخاب می شود.با ایجاد تعریف ابزار و بستن ،برنامه CAM قطعه کار، فرآیند ساخت آغاز می شود. در برخی موارد پیچیدگی ساخت قطعه، قطعه ساز را مجبور به ساخت فیکسچر میکند. با براده بردای از ماده خام به صورت لایه به لایه، شکل نهایی ایجاد شده و ساخت قطعه تکمیل می شود.

اگر برای ساخت قطعات ماشین کاری CNC پروژه ای دارید، قیمت بگیرید.

نیاز به قطعه ی خاصی دارید؟ در کمترین زمان آن را برای شما آماده می کنیم.
برای ثبت سفارش ابتدا “قیمت بگیرید”
قیمت بگیرید