لوگو فبری نکست

مطالعه موردی

فبری‌نکست چگونه به ساخت قطعات آریو هوشمند قشم کمک کرده است؟

چرا فبری‌نکست؟

سیستم تستر ضبط کننده‌ی هواپیما

ماموریت و چشم انداز شرکت آریو هوشمند قشم به عنوان تولید کننده سیستم های تستر ضبط کننده‌ی هواپیما برای بررسی رفتار خلبان و وضعیت پرواز در طول یک ماموریت است.

این سیستم با یک رابط نرم‌افزاری وضعیت پرواز را به صورت دائم پایش کرده و مواردی مانند اشتباهات خلبان در طول پرواز، گاست عمودی و عوامل تاثیر گذار در طول پرواز را گزارش می‌دهد.
تیم آریو هوشمند قشم با در نظر گرفتن چنین اقدام بلندپروازانه ای برای ایجاد یک دستگاه ایرانی برای ضبط جعبه سیاه هواپیما، همراه با یک برنامه ساده مبتنی برای ایجاد محیط ویژوآل فعالیت خود را آغاز کرده است.

آریو هوشند قشم با مهندسی معکوس و طراحی بردهای الکتریکی و مهندسی مجدد سخت افزار برای دسترسی فیزیکی اطلاعات پروازی هواپیما و سپس ساختن یک پلتفرم نرم افزاری و سخت افزار قوی برای به کارگیری این مکانیزم، کسب و کاری را برای مدیریت خدمه‌ی پرواز و آموزش‌های بهسازی پرواز ارائه داده است.
آریو هوشمند قشم برای اولین مراحل نمونه سازی و تسریع در روش ساخت قطعات صنعتی و مجموعه سازی با فبری‌نکست همکاری کرد. برای آقای ساعی، مدیر عامل و بنیانگذاز آریو هوشمند قشم، کیفیت همیشه اولویت اول است. ساعی می‌گوید: “برای ما، عامل اصلی تصمیم‌گیری در انتخاب قطعه‌ساز مجموعه‌سازی و پیش مونتاژ کلیه‌ی قطعات است.”

“تجربه‌ی کار با مجموعه‌ی فبری‌نکست برای ساخت تستر سیستم ضبط کننده‌ی هواپیما با تیمی حرفه‌ای به وسیله‌ی لیزر و خمکاری با کیفیت عالی انجام گرفت. همچنین اخلاق خوب و حرفه‌ای تیم باعث اعتماد برای کارهای بعدی شده است.”

مهندس ساعی، مدیر عامل آریوهوشمند قشم

جست‌وجوی قطعه‌ساز با کیفیت بالا برای مجموعه‌سازی

هدف اولیه آریوهوشمند قشم ورود به بازار برای تست و ارزیابی عملکری محصول خود بود. در سفارش اول نمونه‌ی اولیه با روش برش لیزر، خمکاری، فرز CNC ، تراش، جوشکاری و رنگ پودری ایجاد شد. در طول روند طراحی، کارشناسان فبری‌نکست ارائه روش‌های جایگزین ارزان قیمت تر برای تولید را پیشنهاد دادند که برخی با نظر کارفرما اعمال شد. آریوهوشمند قشم به یک قطعه‌ساز نیاز داشت که بتواند به طور مقرون‌به‌صرفه ای تمامی قطعات را برای تست و بررسی ابعادی مونتاژ کند و روند اصلاح و رفع خطاهای طراحی سرعت بخشد.

قطعات ماشین‌کاری CNC و برش لیزر با مواد آلومینیوم و استیل ضد رنگ

برای این دستگاه مجموعه‌ای با بیش از ۱۰ قطعه منحصر به فرد ماشین‌کاری CNC و برش لیزر با کیفیت بالا با مواد آلومینیوم و استیل ضد رنگ ایجاد شد.
تکرارپذیری و تداوم کیفیت برای ساخت یک اصل ضروری است، به خصوص در تیراژهای کم و محدود که اغلب برای تولیدکننده‌ها توجیه اقتصادی ندارد. آریوهوشمند قشم به شریکی نیاز داشت که بتواند کیفیت را در تیراژ کم و محدود ایجاد کند. فبری‌نکست با افزایش تعداد سفارش‌های متنوع به قطعه ساز، توجیه اقتصادی برای این فرآیند ایجاد کرده است.

 قطعات ماشین‌کاری CNC و برش لیزر

ساخت دقیق قطعات بر اساس تقاضا

امروزه، فبری‌نکست به عنوان یک همکار تولیدی در زنجیره تامین قطعات و مجموعه‌سازی‌های صنعتی بسیار چابک عمل می‌کند، نمونه‌سازی هایی را با فرآیند‌های صنعتی برای توسعه‌ی محصول جدید ایجاد می‌کند. مدلی که در آن از ساخت دقیق با زیرساخت‌های دیجیتال برای تولید سریع قطعات با کیفیت بالا استفاده شده است. فبری‌نکست به آریوهوشمند قشم یا شرکت‌های کوچک و متوسط دیگر امکان می دهد تا مطابق با تقاضای بازار، تولید خود را به صورت مقرون به صرفه‌تری ایجاد کنند.
ساعی در پایان می‌گوید: “عدم مراجعه به کارگاه‌های متنوع برای ما یک مزیت است.”

مجموعه‌ سازی قطعات ماشین‌کاری CNC و برش لیزر با مواد آلومینیوم و استیل ضد رنگ