ورود / ثبت‌نام

مطالعه موردی

فبری‌‎‌‌نکست چگونه به ساخت قطعات سولیکو کمک کرده است؟

چرا فبری‌نکست؟

ویبرو دیسشارژر یا دریچه تخلیه‌ی لرزشی

 Bin Activators تجهیزات مخروطی شکلی هستند که به جریان مواد خشک فله‌ای از سیلوهای ذخیره‌سازی مواد کمک می‌کنند. این فعال‌کننده‌ها در کاربردهای صنعتی برای تخلیه مؤثر مواد جامد خشک به صورت پودر یا دانه‌ از تجهیزات بالادستی استفاده می‌شوند، استفاده از این ساختار، پلی شدن یا تل مواد را کاهش می‌دهد و در عین حال جریان خروجی را پایدار می‌کند.

ویبرودیسشارژر بر اساس اصل همگرایی در رابطه با شکل خود – مخروط عمل می‌کند. مواد جامد حجیم هنگام تخلیه از تجهیزات بالادست (سیلو و . . . ) به تجهیزات پایین دست (فیدر، کانتینر و غیره) از ورودی با قطر بزرگتر به خروجی با قطر کوچکتر حرکت می‌کنند. در حین کار، ارتعاشات فعال‌کننده سطل که توسط ویبراتور موتور ایجاد می‌شود، به مواد جامد خشک داخل سیلو منتقل می‌شود و در نتیجه مواد به صورت روان از طریق فعال‌کننده سطل به قسمت پایین‌دستی جریان می‌یابند.

تسریع توسعه و ساخت ویبرودیسشارژر

در طول سالیان متمادی شرکت سولیکو، به عنوان نماد شرکت موفق تثبیت شده است. این شرکت همواره بالاترین استانداردها را برای محصولات خود تعیین می‌کند. این استاندارد در حوزه‌ی ماشین‌آلات و ساخت قطعات نیز در این شرکت اجرایی شده است و بالاترین کیفیت ماشین‌آلات،تآ درخواست مهندسان و طراحان شرکت کشت و صنعت سوته‌ی مازندران بوده است.

شرکت کشت و صنعت سوته‌ی مازندارن برای حفظ میراث کیفیت این شرکت، به دنبال یک شرکت نوآور در حوزه صنعت بود که بتواند تحولی در روند خدمات ایجاد کند و حاصل این مشارکت، خلق محصولات کامل و تست شده در زمان مشخص شده باشد.

پیمایش یک زنجیره تامین پیچیده تا رسیدن به محصول نهایی

با توجه به مقیاس سبد محصولات سولیکو، زنجیره تامین گسترده و پایگاه مشتریان، زمان و نوع تولید قطعات و ماشین‌آلات مانعی در جهت رسیدن به اهداف کلیدی باشد.

برخی از چالش‌هایی که شرکت کشت و صنعت سوته مازندارن و سایر شرکت‌های پیشرو با آن روبرو هستند، پیگیری از چند قطعه‌ساز، زمان ساخت و تحویل نادرست، اسنفاده از کیفیت نامطلوب مواد اولیه و روش ساخت توام با خطا است. انجام سریع‌تر و چابکی فرایندها، حرکت بزرگی برای کسب‌وکار امروز ما است.

کارگاه‌های سنتی، مدیریت پروژه‌ی کاملی را بر پروژه‌های خود اجرا نمی‌کنند و همواره در مشخص کردن زمان تحویل با خطا روبرو هستند. بدین ترتیب، تحویل‌دهی می‌تواند از یک روز تا چند ماه با تاخیر مواجه شود.

از طرفی، ساخت قطعاتی که مربوط به صنایع غذایی است باید بالاترین استانداردهای بهداشتی را داشته باشد، این در حالی است که برخی، از استیل‌های کارکرده و کهنه برای ساخت قطعات استفاده می‌کنند که باعث مشکلات سلامتی خواهد بود.

نوردکاری قطعات استیل ۳۰۴ توسط اپراتور

همکاری با فبری‌نکست برای ساخت قطعات چالشی

مشارکت سولیکو و فبری‌نکست به حل این چالش کمک می‌کند. تیم مهندسی ساخت سولیکو، از پلتفرم تولید آنلاین فبری‌نکست برای قیمت‌گذاری به‌جای چند روز در چند ساعت و مشاوره ساخت و بهبود طراحی استفاده کرده است.

" وقتی بتوانیم همکاری مانند فبری‌نسکت پیدا کنیم، از خروجی کار می‌توانیم اطمینان داشته باشیم. "

مهندس رحمانی زاده، مدیر تولید کشت و صنعت سوته مازندران

فبری‌نکست با استفاده از شبکه‌ی تامین‌کنندگانی که توانایی برش لیزر، نوردکاری، جوشکاری آرگون (TIG)، لاستیک‌ریزی، پرداخت‌کاری و تراشکاری دارند، با بهره‌گیری از هزینه رقابتی مناسب و ظرفیت خالی ساخت محصول، چرخه‌ی ساخت را با هم‌پوشان کردن روندهای مختلف آن، تسریع بخشیده است.

قطعات ویبرو دیسشارژر قبل از عملیات نهایی جوشکاری، این قطعات با خال جوش به صورت پیش مونتاژ هستند

تحویل در موعد مشخص شده

در یک برنامه‌ریزی منظم، فبری‌نکست موفق شد، دستگاه ویبرودیسشارژر را در زمان مشخص شده آماده تحویل کند.

معمولا، ساخت این یک مجموعه وییرو دیسشارژر بین ۳۰ تا ۴۰ روز زمان خواهد برد. فبری‌نکست با همپوشان کردن روند ساخت، خرید ماده خام را در ۱ روز، برش لیزر ۲ روز، نورد ۱ روز ، جوشکاری ۳ روز و در روند ساخت لاستیک ریزی و تراشکاری قطعات را به ترتیب در ۲ هفته و ۱ روز انجام داد.

رویه فبری‌نکست
روز
۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰
ثبت سفارش و ایجاد نقشه‌های ساخت
بررسی ساخت پذیری و اعمال تغییرات
سفارش مواد خام
برش لیزر
نورکاری
جوشکاری آرگون
تراشکاری
لاستیک ریزی ۲ هفته
مونتاژ

گشایش نوآوری در فرآیند‌های صنعتی

مشارکت بین سولیکو و فبری‌نکست به ایجاد توسعه سریع و در عین حال حفظ بالاترین استانداردهای کیفیت، قابلیت اطمینان و امنیت ما کمک می‌کند.

فبری‌نکست سعی دارد با نوآوری‌های بیشتر در حوزه‌ی صنعت و دیجیتالی شدن آن تحولی در سفارش و پیگیری ساخت قطعات ایجاد کند.