مزایای سفارش آنلاین ساخت قطعات صنعتی با روش ماشین کاری CNC

در صنایع گوناگون، فرایند شکل دهی و ساخت قطعات مختلف فلزی و صنعتی به کمک از بین بردن و حذف کردن مواد اضافی را ماشین کاری می‌نامند. این فرایند به روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد مانند تراشکاری، فرز کاری، سوراخ کاری و … . استفاده بهینه از هریک از فرآیندهای ساخت می‌تواند سبب کاهش مواد اولیه مصرفی و کاهش زمان ساخت گردد که در نهایت منجر به کاهش هزینه تمام شده قطعات و نمونه‌های موردنظر می‌گردد. بهره مندی «فبری نکست» از قطعه سازان مجرب، ماشین‌آلات بروز و ساز و کارهای کنترل کیفیت مستقر شده، امکان اجرای دقیق فرآیند ساخت مد نظر و دستیابی به قطعه مطلوب را فراهم می‌آورد.

در «فبری نکست»، تمامی قطعات صنعتی پس از طی هر مرحله در مسیر فرآیند ساخت، مورد بازرسی قرار می‌گیرد تا میزان خطا و انحراف از قطعه مطلوب به حداقل رسیده و رضایت مشتری در حداکثر میزان ممکن حاصل شود. یکی از روش‌های پرکاربرد برای این منظور ساخت قطعات با استفاده از تکنولوژی‌های ماشین کاری CNC است.

اگرچه ماشین کاری CNC سابقه طولانی دارد، اما در حال حاضر، یکی از تحول‌پذیرترین فناوری‌ها در بخش تولید است. این تکنولولوژی با توجه به اینکه دیجیتالی شده، می‌تواند در مقایسه با روش‌های دیگر کارایی بیشتری داشته باشد. گفتنی‌ست این فناوری اغلب برای نمونه‌سازی و تولید بیشتر قطعات ماشین کاری شده سفارشی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قطعه سازان صنعتی، معتقدند استفاده از ماشین کاری CNC می‌تواند باعث بهبود دقت، افزایش سرعت تولید، افزایش ایمنی، افزایش کارایی و بیشتر از همه صرفه جویی در هزینه شود حتی نسبت به دستگاه‌ها و ماشین‌کاری‌های دستی.

برخی از مزایای استفاده از ماشین کاری CNC به شرح زیر است:

متریال غیر فلزی

یکی از بارزترین مصادیق بهینه بودن استفاده از ماشین کاری CNC، کار بر روی مواد غیر فلزی برای مقاصد گوناگونی از جمله: تبلیغات، مدل سازی، ساخت نمونه های کوچک از قطعات، ساخت تجهیزات بزرگ به عنوان ماکت سازی و … است

تضمین کیفیت و دقت بالای ماشین کاری CNC

این فرایند دقیق‌تر از سایر روش‌های ساخت قطعات صنعتی است و می‌تواند دقیقاً به همان صورت اول، بارها و بارها تکرار شود.

سرعت و کارایی بالا

از رایانه‌ها برای کنترل دستگاه CNC استفاده می‌شود و این فرایند به صورت خودکار انجام می‌شود که باعث می‌شود سرعت و کیفیت ساخت افزایش پیدا کند. در نظر گرفتن اینکه ماشین‌آلات CNC بدون وقفه کار می‌کنند باعث کارآیی بیشتری می‌شود.

ایمنی بالا دستگاه‌ها

استفاده از دستگاه‌های CNC بسیار ایمن‌تر از دستگاه‌‎های دستی است زیرا در پشت محافظ یا حتی یک درب ایمنی بسته و شفاف کار می‌کنند.

مقرون به صرفه بودن

در ماشین کاری سنتی برای هر دستگاه یک اپراتور نیاز است. ماشین کاری CNC به اپراتورهای کمتری احتیاج دارد، زیرا یک اپراتور ماهر می‌تواند چندین ماشین را همزمان اداره کند چرا که اکثر مواقع نرم افزار رایانه‌ای ماشین‌آلات را کنترل می‌کند. از آنجا که CNC بسیار دقیق است باعث کاهش خطاهای فرآیند تولید شده و ضایعات غیرضروری را از بین می‌برد.

امکان استفاده مداوم

بر خلاف کار دستی، ماشین‌آلات CNC، می‌توانند در هر دوره از زمان و بدون وقفه، بدون هر گونه مشکل عملکردی یا تعمیر و نگهداری، به طور مداوم کار کنند. این امر بهره وری و کارایی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

کاربری آسان بدون نیاز به مهارت تخصصی

اپراتورهای دستگاه CNC در مقایسه با اپراتورهای ماشین کاری دستی به آموزش و مهارت کمی نیاز دارند.

انعطاف پذیری

این نرم افزار می‌تواند به سرعت و به راحتی مجدداً برنامه ریزی شود تا قطعات مختلفی تولید شود و به شما امکان می‌دهد تا با تغییر تقاضای مشتری مطابقت داشته باشد.

مزایای سفارش ساخت آنلاین ماشین کاری CNC در «فبری نکست»

  • کاربری و سفارش آسان: قطعات خود را بدون دردسر منبع یابی، مدیریت پروژه، تدارکات یا حمل و نقل مستقیماً درب منزل یا کارگاه خود تحویل می‌گیرید.
  • کیفیت تضمینی: تامین کنندگان فبری نکست، پیشرو در تولید قطعات با کیفیت بالا و دارای گواهی‌های معتبر جهانی هستند.
  • ساخت قطعات سفارشی: می‌توانید سفارش ساخت قطعه را بر اساس مشخصات طراحی دقیق مورد نظر خود، انتخاب کنید.
  • انتخاب طیف مختلفی از مواد: از بین تعداد زیادی ماده فلزی و پلاستیکی انتخاب کنید و در این بین ماشین کاری CNC طیف گسترده‌ای از مواد تایید شده را ارائه می‌دهد.
  • دقت: بسته به مشخصات مشتری، تلرانس‌هایی با دقت بالا طبق استاندارد ISO 2768 ارائه می‌کند.
  • مقیاس بالا: ماشین کاری CNC برای تولید ۱-۱۰۰۰۰ قطعه عالی است.
  • تنوع: فرز ۳، ۵، و ۷ محوره و همچنین خدمات تراشکاری و تراش CNC موجود است.

پلتفرم فبری نکست با دارا بودن شبکه بزرگی از تامین‌کنندگان و قطعه سازان حرفه‌ای و خدمات پس از فروش تخصصی در زمینه خدمات ماشینکاری CNC، به صورت شبانه روزی آماده ثبت سفارشات ساخت انواع قطعات مورد نظر شما می‌باشد ضمن ارائه سهولت، کیفیت و تجربه خوب کاربری.

جهت سفارش خدمات در زمینه ماشین کاری CNC به این لینک مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.