۵ مزیت جوشکاری قطعات ورقکاری شده

آخرین ویرایش آگوست 1, 2022

برای خلق محصولات کاربردی، با کیفیت و بادوام، جوشکاری و ساخت سفارشی مزایای بسیار زیادی دارد. در گذشته سفارش ساخت قطعات سفارشی در حوزه‌ی ورقکاری، بسیار گران‌قیمت بود. با این حال، فناوری‌ها و فرآیندهای پیشرفته امروزی به طراحان و مهندسان این امکان را می‌دهد تا قطعات ورق فلزی سفارشی و خاص خود را با کارایی بیشتر طراحی و تولید کنند، اتلاف‌ها را به حداقل برسانند، زمان تولید را بهبود ببخشند و قطعات سفارشی‌سازی شده را به قطعات با ارزش بالا برای فروش تبدیل کنند. در ادامه به بررسی پنج مزیت جوشکاری و ساخت قطعات سفارشی در حوزه‌ی ورقکاری خواهیم پرداخت.

جوشکاری قطعات ورقکاری شده

جوشکاری سفارشی برای استفاده صنعتی کیبورد

 

مزایای جوشکاری و ساخت قطعات سفارشی ورقکاری

1- دوام و استحکام

یکی از خصوصیات مطلوب ورق‌کاری فلز، استحکام و دوام آن است. ممکن است قطعات جایگزین موجود در بازار برای طراحی شما موجود باشند اما استحکام و دوام کافی بر اساس ویژگی‌های پروژه شما را نداشته‌ باشند. اغلب قطعات سفارشی دارای طول عمر بیشتری هستند،

زیرا از موادی ساخته شده‌اند که با ویژگی‌های محیطی که محصول شما در معرض آن قرار دارد، سازگار هستند.

2- سفارشی سازی در طراحی

نوآوری واقعی بدون سفارشی سازی قطعات نمیتواند وجود داشته باشد. قطعات موجود ممکن است متناسب با پروژه یا فرآیندهای تولید شما در دسترس نباشند و توانایی شما را برای نوآوری و خلق محصولات جدید محدود کنند. هنگامی که قطعه‌ای را سفارش می‌دهید، می‌توانید شکل و اندازه دقیق، نوع فلزات و پوشش‌های مختلف را انتخاب نمایید که امکانات ویژه‌ای به شما می‌دهند. اگر با قطعه‌سازان کارآزموده کار می‌کنید، می‌توانند ایده شما را به واقعیت تبدیل کنند و شما را در مورد انتخاب بهترین مواد برای استفاده در پروژه خود و محیطی که قطعه در معرض آن قرار می‌گیرد راهنمایی نمایند. فبری‌نکست می‌تواند همکار شما برای ساخت قطعات سفارشی باشد.

قطعات ورقکاری شده

3- کیفیت و دقت

هنگامی که قطعات تولید انبوه می‌شوند، تعداد کمی از آن‌ها ممکن است از کیفیت و دقت بالایی برخوردار باشند و معمولا کیفیت و دقت قطعات سفارشی را دارا نخواهند بود. قطعه‌سازان ماهر می‌توانند قطعات را مطابق با اندازه‌گیری‌های دقیق و مطابق با ویژگی‌های درخواستی تولید نمایند. برای ساخت و طراحی محصولات به دنبال قطعه‌سازی با کیفیت و دقت بالا باشید تا اطمینان حاصل کنید که هر بار کیفیت یکسانی برای محصول یا قطعه‌ی خود دریافت خواهید کرد.

4- کاهش وزن

هنگام استفاده از قطعات موجود در بازار یا به اصطلاح قطعات استوک، شما مجبور هستید از قطعات با هر نوع آلیاژ فلزی که ساخته‌شده‌اند، استفاده کنید. اگر به قطعه‌‌ای با وزن سبک‌تر نیاز دارید، یک قطعه‌ساز می‌تواند قطعه شما را از آلومینیوم که فلز سبک‌تری است تولید کند. قطعات ساخته شده با ورقکاری سبک‌تر، از قطعات ساخته شده با سایر فرآیندهایی مانند ماشین‌کاری CNC هستند. همچنین کاهش وزن قطعه ساخته شده منجر به کاهش هزینه‌های حمل و نقل خواهد شد.

ورقکاری دستگیره

5- افزایش بهره وری

قطعاتی که به سختی مونتاژ می‌شوند راندمان و بهره‌وری را کاهش می‌دهند و می‌توانند به گلوگاه تولید شما تبدیل شوند. از آن جایی که قطعات سفارشی دقیقاً مطابق با مشخصات مورد نیاز شما ساخته می‌شوند، می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای طراحی نمود که نصب و استفاده آسان‌تری داشته باشند. علاوه بر این، اغلب اوقات ممکن است که چندین قطعه در یک قطعه واحد ترکیب شوند، که این امر منجر به کاهش مدیریت قطعات و زمان مونتاژ می‌شود.

صفحه نمایش ساخته شده با ماشینکاری cnc و ورقکاری

انتخاب قطعه‌ساز برای جوشکاری و ورقکاری

ساخت سفارشی قطعات ورقکاری در صورت همکاری با سازنده خوب و مناسب میتواند تمام مزایای فوق را به همراه داشت باشد. همه قطعه‌سازان تجربه، مهارت یا توانایی یکسانی ندارند. سطح تخصص و توانایی قطعه‌سازان در فبری‌نکست رتبه‌بندی می‌شود.

فبری‌نکست با استفاده از شبکه کارگاه‌های حرفه‌ای قطعه‌سازی و ورقکاری در سطح کشور، نیاز شما در ارائه خدمات جوشکاری و ساخت قطعات سفارشی در طیف وسیعی از صنایع برآورده خواهد کرد. توانایی‌های ما در طراحی، ساخت و مونتاژ قطعات در حال پیشرفت است. شما می‌توانید برای یک کیفیت رقابتی یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ورقکاری، با ما در ارتباط باشید.

دسته بندی مقاله‌ها

نیاز به پشتیبانی دارید؟

جهت برگزاری جلسه مشاوره با کارشناسان ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

fabrinext

fabrinext

×
×

سبد خرید