چگونه از کیفیت ورقکاری مطمئن شویم؟

آخرین ویرایش آگوست 27, 2022

کار با شرکت درست و مناسب برای اطمینان از کیفیت ورقکاری بسیار مهم و ضروری است. هنگامی که تصمیم به برون‌سپاری ورقکاری می‌گیرید، شرکت‌های بسیار زیادی جهت انتخاب وجود دارند که دارای قابلیت‌ها و تعهدات داخلی مختلفی برای رضایت مشتری نیز هستند.

سازنده مناسب و با کیفیت نیازهای شما را برآورده می‌کند، پروژه‌ها را به خوبی اجرا می‌کند و مهم‌تر از همه، به عنوان توسعه دهنده شرکت شما عمل می‌کند. هدف شما باید برقراری یک رابطه بلندمدت با سازنده کارآمد باشد تا بتوانید قطعات خود را با اطمینان بدست آن بسپارید و از کیفیت کار اطمینان حاصل نمایید.

هزینه انتخاب سازنده اشتباه می‌تواند بسیار سنگین و جبران‌ناپذیر باشد و می‌تواند منجر‌ به بی‌کیفیتی، تاخیر در سفارشات و مشتریان ناراضی شود. این عوامل مهم را هنگام انتخاب شریک ساخت فلز در نظر بگیرید تا شانس مواجه شدن با این مسائل را کاهش دهید.

قابلیت‌ها و تجهیزات

نقطه شروع واضح و آشکار این است که اطمینان حاصل نمایید که سازنده، قرارداد تجهیزات و قابلیت‌های مورد نیاز برای تکمیل پروژه شما را دارد. چه به طراحی کامل از طریق نصب نیاز داشته باشید یا به یک قطعه ساخت برای چاپ نیاز داشته باشید، حتما به دامنه کاملی از قابلیت‌هایی که شرکت ارائه می‌دهد نگاه کنید تا اطمینان حاصل نمایید که شرکت می‌تواند خدمات مورد نیاز شما را ارائه دهد.

هنگام شروع فرآیند، می‌توانید موارد زیر را از سازنده فلزات قراردادی بپرسید:

 • چه تجهیزاتی دارید؟
 • چه خدمات ارزش افزوده‌ای ارائه می‌دهید؟
 • آیا شما توانایی انجام پروژه را دارید؟
 • آیا تجربه و توانایی کار با فلز و ضخامت های خاص در پروژه من را دارید؟
 • آیا می‌توانید به من کمک کنید تا چالش‌های طراحی را که بر تولید تأثیر می‌گذارد، شناسایی کنم؟

کیفیت

یک محصول، در صورتی با کیفیت محسوب می‌شود که ویژگی‌های ذاتی آن الزامات خاصی را برآورده نماید. منظور از الزامات، عواملی مانند تحمل و سختی، عملکرد، مشخصات زیبایی‌شناسی، پیروی از استانداردهای صنعتی و یا در برخی موارد یک الزام قانونی است. محصولاتی که تمام الزامات را برآورده می‌کنند، محصولات باکیفیتی بشمار می‌روند. همه محصولات دارای مقاومت یا الزامات زیبایی‌شناختی دقیقی نیستند، اما زمانی که یک تولیدکننده فرآیند ساخت یک محصول با کیفیت را در اختیار داشته باشد، می‌توانید اطمینان حاصل نمایید که محصول شما مطابق با استانداردهای ثابت تولید خواهد شد.

برای تولید یک محصول با کیفیت، لازم است سازنده یک فرآیند تضمین کیفیت سیستمیک داشته باشد تا بتواند توسط آن تمام حوزه‌های شرکت، از مواد اولیه دریافتی تا تحویل محصول نهایی را پوشش دهد و کیفیت مراحل تولید یک محصول را تضمین نماید. مشکلات زنجیره تامین فعلی و فشار برای کوتاه‌تر شدن زمان‌های تحویل، داشتن یک سیستم تضمین کیفیت قوی را لازم و ضروری می‌سازد؛ زیرا زمانی برای اصلاح فرآیند بدون تاخیر در زمان تحویل کالا وجود نخواهد داشت.

سوالاتی که لازم است از تولید کننده  بپرسید عبارتند از:

 • چگونه کیفیت محصول را کنترل می کنید؟
 • از چه معیارهایی برای پیگیری فرآیند تضمین کیفیت استفاده می‌کنید؟
 • اگر محصول نهایی انتظارات من از کیفیت محصول را برآورده نکند، روند اصلاح کیفیت محصول چگونه خواهد بود؟
 • آیا روند بهبود کالا ادامه خواهد داشت؟

زمان تحویل محصول نهایی

اینکه چگونه یک شرکت محصول شما را در زمان مشخص شده به شما تحویل می‌دهد می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد آن شرکت برای شما بازگو کند. سفارشات دیرهنگام می‌توانند تاثیر زیادی بر شما و کسب و کار شما داشته باشند. این سفارشات شما را به تلاش برای تغییر برنامه تولید خود وادار می‌نمایند و سبب عرضه دیرهنگام‌تر محصولات شما می‌شوند که در شهرت و برندسازی شما تاثیر منفی‌ای دارد. البته باید مراقب شرکت‌هایی که کیفیت را با تحویل به موقع محصول معامله می‌کنند، باشید.

سوالاتی که لازم است از ورقکار بپرسید عبارتند از:

 • چگونه تحویل به موقع محصول را محاسبه می‌کنید؟
 • نرخ تحویل به موقع شما چقدر است؟
 • آیا معیارهای تحویل دیگری (مانند  دقت در سفارش) خواهید داشت؟
 • اگر سفارشی با تأخیر انجام می شود، چگونه رسیدگی می‌کنید؟

نتیجه گیری

برای سفارش محصول با کیفیت و رفع نیازهای خود در ورقکاری به فبری نکست اعتماد کنید، تا ما بتوانیم محصولی با کیفیت در زمان مشخص شده عرضه نماییم.

شرکت فبری نکست یک تولید کننده پیشرو در تولیدات فلزی سفارشی، ماشینکاری، جوشکاری، مهندسی و خدمات نصب می‌باشد. ما درک می‌کنیم که کیفیت، هزینه‌ها، خدمات و زمان برای مشتریان ضروری است و تلاش می‌کنیم انتظارات شما را برآورده کنیم و یا از آن‌ها فراتر برویم. برنامه‌ریزی متفکرانه، اجرای دقیق و به موقع پروژه و بازرسی کامل بخشی از هر فرایندی است که ما انجام می‌دهیم.

اگر به دنبال ورقکاری با کیفیت و استثنایی هستید، با فبری نکست تماس بگیرید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

دسته بندی مقاله‌ها

نیاز به پشتیبانی دارید؟

جهت برگزاری جلسه مشاوره با کارشناسان ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

fabrinext

fabrinext

×
×

سبد خرید