ویژگی‌های یک کارگاه CNC خوب چیست؟

آخرین ویرایش می 22, 2022

برای مهندس‌ها، طراح‌ها و کارفرماهایی که به طور مداوم به قطعات ماشینکاری شده زیادی نیاز دارن، کارگاه خوب یک موهبته. کارگاه خوب باعث صرفه جویی زیادی توی هزینه‌ها میشه. اما تحقیقات زیادی لازمه تا یه کارگاه خوب و با تجربه پیدا کنید. و در این مقاله به شاخص‌های یک کارگاه CNC خوب می‌پردازیم.

قبل از ورود به کارگاه، همه گزینه‌های موجود، نیاز به بررسی دقیق دارن. ارزیابی قابلیت‌های ماشینکار و همچنین سابقه اون کارگاه خیلی مهمه و در رده اول قرار میگره. مورد دوم معمولاً از بازخورد و رضایت مشتری قبلی هست.

همچنین باید بررسی بشه که کارگاه چه پروژه های قبلا داشته و مشتریان اونها چه کسی و از چه حوزه‌های کاری هستن. اگر کارگاهی با مشتریانی که زمینه کاری مشابهی با شما داشتن، کار کردن، این تجربه‌ی قبلی باعث میشه زمانی که روی پروژه های شما کار می کنند مفید باشه.

یک کارگاه CNC خوب چه ویژگی‌های داره؟

  • محدوده خدمات مربوطه

کارگاه‌ها باید بتواند تمام خدمات مورد نیاز ما رو ارائه بدن. علاوه بر این، باید خدماتی که ممکنه توی آینده نزدیک به اون نیاز داشته باشیم، پیش بینی کنیم و با کارگاه بررسی کنیم که میتونن توی اون زمینه خدمات بدن یا خیر. بسیار کارگاههایی رو دیدیم که قلاویز نمیزنن. اگر قطعه نیاز به عملیات خاص باشه انجام نمیدن و این کار زحمت کارفرما رو بیشتر میکنه.

  • قیمت های رقابتی

کارگاه خوب یک مدل قیمت‌گذاری ثابت داره که برای هر دو طرف سودمنده. گاهی کارگاه‌هایی هستن که نرخ‌های پایین میدن و وسوسه اول کار، باعث میشه سودی عایدشون نشه و وسط کار مشکل پیش بیاد. ممکنه، در صورت ادامه کار هم از کیفیت کار کم میکنن. نرخ ها باید رقابتی باشن اما نباید روی کیفیت آسیبی بزنن. قطعه‌ساز هم داریم که از روی شکم سیری قیمت بالایی بگه و براش مهم نیست که بشه یا نه.

  • کیفیت خوب قطعه کار

قطعه‌ی نهایی باید از استاندارد قابل قبولی برخوردار باشه. کارگاه خوب حتی روی بسته بندی محصول هم حساسه و اون رو تلنبار نمیکنه.

بسته بندی و کنترل قطعات قبل از ارسال

  • زمان تحویل قابل اعتماد

شما دیدید ما هم دیدیم، همیشه کارگاه‌هایی هستن که قول می‌دهن می‌تونن کار خاصی رو توی زمان و بودجه مشخص انجام بدن، اما موفق نمی‌شن و خیلی راحت روابط کارگاه با مشتریانش آسیب میبینه. درک حجم‌کاری، انعطاف‌پذیری و ظرفیت کارگاه قبل از شروع کار واقعا مهمه.

  • حفظ اطلاعات

کارگاه‌ها باید بتونن حریم خصوصی اطلاعات را حفظ کنن به ویژه وقتی صحبت از طرح‌های اختصاصی می‌شه. راه‌هایی برای اطمینان از این موضوع وجود داره. توافقنامه عدم افشا میتونه کارساز باشه. به شرطی که کارگاه زیر بار امضای اون بره.

  • ارتباط سریع و کارآمد

گاهی مواردی وجود داره که شما یا شرکتتون، ضرب الاجل های فشرده‌ای دارن. برای بررسی وضعیت سفارش، کارگاه‌ باید به راحتی توسط فضای مجازی در دسترس باشه.

یک کارگاه‌ خوب نه‌ تنها در پاسخگویی به سوالات سریع عمل می‌کنه، بلکه به طور فعالانه کارفرما رو از وضعیت پروژه مطلع می‌کنه.

کارگاه های CNC در فبری نکست

یه کارگاه CNC خوب برای شما یک شریک تجاری مطئمنه و ما در این مقاله سعی کردیم شما را با پارامترهای یک کارگاه خوب آشنا کنیم. این معیارهایی است که ما در فابری نکست کارگاه‌ها را ارزیابی می‌کنیم و الان لیستی از این شرکای تجاری با کیفیت برای شما ساخته‌ایم.

توی فبری نکست میتونید سفارش شخصی یا سازمانی داشته باشید، روند کار رو کنترل کنید و قطعه رو تحویل بگیرید. فبری نکست از تهیه مواد خام تا کنترل کیفی و ارسال رو برای شما انجام میده و لازم نیست شما دنبال کارگاه بگردید. همین حالا سفارش بدید

دسته بندی مقاله‌ها

نیاز به پشتیبانی دارید؟

جهت برگزاری جلسه مشاوره با کارشناسان ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

fabrinext

fabrinext

×
×

سبد خرید