خدمات فرز با دستگاه CNC – گزارشی از آخرین فناوری‌ها

آخرین ویرایش فوریه 2, 2022

ماشین‌ کاری CNC، یکی از رایج‌ترین ماشین‌های کنترل عددی با کامپیوتر، بسیار پرکاربردتر از ساخت قطعه به وسیله‌ی پرینت سه‌بعدی است. بازار دستگاه CNC به طور مداوم در حال رشد بوده و پیش‌بینی حجم بازار 93.45 میلیارد دلاری تا سال 2024 دور از دسترس نیست. بخش عمده‌ای از رشد فرز و ماشین‌کاری CNC ناشی از ظهور تکنولوژی و نوآوری‌های جدید در این حوزه است.

گسترش تکنولوژی در دستگاه‌های CNC، باعث کاهش قیمت خرید، نصب و نگهداری برای مصرف‌کنندگان و سازمان‌ها شده است. علاوه بر این، خدمات فرز CNC، بسیار کارآمدتر و ساده‌تر از قبل شده است که باعث می‌شود این تکنولوژی به آسانی در اختیار مصرف کننده باشد.

اگر شما با تفاوت بین ماشین‌کاری CNC و پرینت سه بعدی آشنا نیستید، لازم است بدانید فرز CNC، روش ساخت کاهشی و پرینت سه بعدی روش ساخت افزایشی است. به عبارت بهتر، روند فرز CNC با یک بلوک سایز شده انجام می‌شود و با ابزار فرز و عملیات براده‌برداری، شکل نهایی قطعه ایجاد می‌شود.

به دلیل وجود دقت ساخت بالاتر و استفاده از مواد فلزی، پلاستیکی و حتی چوب، دستگاه‌های CNC، دارای استفاده‌ی صنعتی‌تر از قطعات ساخته شده به وسیله‌ی پرینتر سه بعدی هستد. البته در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های بزرگی در دانش پرینت سه بعدی هستیم.

 

مزایای فرز CNC

ساخت قطعات پیچیده در فرز CNC

ابزار مورد استفاده در فرز سی ان سی، می‌تواند با ایجاد سطوح زاویه‌دار و منحنی، اشکال پیچیده ایجاد کند. سایر ماشین‌آلات CNC انعطاف پذیری و دقت فرز CNC را ندارند. محور بیشتر در فرز CNC، باعث خلق شکل‌های پیچیده‌تر با دقت بالا می‌شود.

تطبیق پذیری

تراش CNC در ساخت قطعه دارای محدودیت است و فقط برای قطعات استوانه‌ای مناسب است. فرز سی ان سی با تطبیق پذیری بالا، می‌تواند قطعات با شکل نامنظم و جزئیات خاص ایجاد کند.

نوآوری در فرز CNC

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد تا سال 2024، حجم بازار ماشین آلات CNC به 93.45 میلیارد دلار برسد. سازمان‎‌ها در حال گسترش استفاده از ماشین‌کاری CNC برای بهبود تولید خود هستند.

شرکت‌های Haas Automation (هاز اتوماسیون)، Hidenhain (هایدن هاین)، Siemens AG (زیمنس)، Mitsubishi (میتسوبیشی) و Fanuc (فانوک) را می‌توان رهبران بازار دستگاه‌های CNC دانست. تا سال 2015 این پنج شرکت، 60% سهم بازار صنعت CNC را در اختیار داشتند. با این وجود چندین شرکت دیگر با ایجاد ارزش‌های جدید و نوآورانه وارد این رقابت شده‌اند.

نوآوری در ارائه‌ی خدمات فرز سی ان سی توسط شرکت‌ها، باعث ایجاد نرم‌افزار یکپارچه و آسان برای اپراتورهای دستگاه CNC شده است.

یکی دیگر از نوآوری‌ها در این حوزه، افزایش کارایی دستگاه‎‌های CNC پنج محور است. دستگاه CNC پنج محور امکان ساخت قطعات پیچیده را به آسانی فراهم می‌کند.

توسعه‌ی کنترلرهای فرز سی ان سی نقشی مهم و کلیدی در آینده‌ی این صنعت دارد. نسل بعدی این کنترلرها داری CPU یکپارچه فوق سریع برای انتقال سریع و تحلیل داده هستند که باعث افزایش سرعت در ارائه خدمات فرز می‌شوند.

 

دسته بندی مقاله‌ها

نیاز به پشتیبانی دارید؟

جهت برگزاری جلسه مشاوره با کارشناسان ما از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

fabrinext

fabrinext

×
×

سبد خرید